noc-muzeow-2024

Noc Muzeów 2024

W piątek 17 maja 2024 odbędzie się Noc Muzeów w Krakowie! Zapraszamy do naszego Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, przy ul. Kanoniczej 19!
wystawa-wspomnienia-pontyfikatu

Wystawa „Wspomnienia pontyfikatu”

Wystawa „Wspomnienia pontyfikatu”, która obecnie eksponowana jest w Muzeum Archidiecezjalnym, prezentuje szkice św. Jana Pawła II wykonane przez Kazimierza Burzyńskiego podczas pielgrzymek papieża do Polski
wystawa-krucyfiks

Wystawa „Krucyfiks”

Wystawa „Krucyfiks” prezentuje fotografie wykonane przez dra Tomasza Sobieckiego, które ukazują przejmujące zbliżenia rzeźby Chrystusa na krzyżu, wiszącej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu.
choinki-pod-oknem-papieskim

Choinki pod Oknem Papieskim

W sobotę 16 grudnia odbędzie się Rozświetlenie 17. Choinki pod Oknem Papieskim.
wystawa-co-ja-z-wami-mam-duszpasterstwo-turystyczne-ksiedza-karola-wojtyly-w-legnicy

Wystawa „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły” w Legnicy

Dzięki współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, 23 listopada 2023 w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy miało miejsce otwarcie kolejnej odsłony wystawy „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”.
wystawa-domena-sacrum-w-muzeum-archidiecezjalnym

Wystawa „Domena sacrum” w Muzeum Archidiecezjalnym

W Muzeum Archidiecezjalnym im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie została otwarta wystawa czasowa „Domena sacrum”, na której zostały zaprezentowane dzieła Siergieja Szemieta i Igora Gardzijonka.
wystawa-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci

Wystawa z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w dniach od 7 listopada do 13 grudnia 2023, w jednej z sal na pierwszym piętrze Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie będzie można oglądać wystawę pamiątek patriotyczno-wojskowych znajdujących się w zbiorach Muzeum.
ogolnopolski-kongres-muzealnikow-koscielnych

Ogólnopolski Kongres Muzealników Kościelnych

25 października Muzeum Archidiecezjalne było gospodarzem Ogólnopolskiego Kongresu Muzealników Kościelnych. Wśród uczestników, którym przewodził J.E. ks. bp Michał Janocha – Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowe, byli dyrektorzy i pracownicy muzeów diecezjalnych i zakonnych oraz diecezjalni konserwatorzy zabytków.
w-poszukiwaniu-swiatla-i-koloru

W poszukiwaniu światła i koloru

W Muzeum Archidiecezjalnym im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie została otwarta wystawa czasowa W poszukiwaniu światła i koloru, na której zaprezentowano prace malarskie Juliusza Joniaka oraz Teresy Wallis-Joniak.
cracovia-sacra-2023

Cracovia Sacra 2023

W poniedziałek 14 sierpnia 2023, w ramach 16. edycji Nocy Cracovia Sacra, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na czasową ekspozycję szat liturgicznych pochodzących z kolekcji Muzeum.
wystawa-gorom-malarstwo-i-fotografia-moniki-tarsy

Wystawa „górom” – malarstwo i fotografia Moniki Tarsy

Dnia 8 lipca br. w naszym Muzeum odbył się wernisaż wystawy „górom” Moniki Tarsy, malarki, podróżniczki, miłośniczki gór. Uroczyste otwarcie miało miejsce na dziedzińcu Muzeum, przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego.
wystawa-sztuka-sakralna-malopolski

Wystawa - Sztuka sakralna Małopolski

W dniu 26 maja odbył się wernisaż wystawy „Sztuka sakralna Małopolski”, którą Muzeum Archidiecezjalne im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zorganizowało we współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.
sztuka-sakralna-malopolski

Sztuka sakralna Małopolski

Wystawa została zorganizowana przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie wspólnie z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu jako próba ukazania historycznego i artystycznego bogactwa sztuki sakralnej na terenie Małopolski – definiowanej zarówno jako twórczość lokalnych artystów, jak i fundacje przedstawicieli małopolskiego Kościoła.
na-wschod-od-edenu

Na wschód od Edenu

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły zaprasza na wystawę czasową prof. Beaty Bigaj Zatytułowaną: Na wschód od Edenu
wyszynski-pater-patriae

Wyszyński – Pater Patriae

Ogólnopolska wystawa „Wyszyński – Pater Patriae”, w swojej krakowskiej odsłonie, została uroczyście otwarta w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w dniu 19 stycznia.
wyszynski-pater-patriae

Wyszyński Pater Patriae

W czwartek 19 stycznia w naszym Muzeum odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy sztuki współczesnej „Wyszyński Pater Patriae”.
papiez-benedykt-xvi-odszedl-do-domu-ojca

Papież Benedykt XVI odszedł do Domu Ojca

Dzisiaj o godz. 9:34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie, w wieku 95 lat, odszedł do wieczności wybitny teolog i „skromny pracownik Winnicy Pana” - papież Benedykt XVI.
a-slowo-cialem-sie-stalo-wystawa-wstep-wolny

A Słowo Ciałem Się Stało - Wystawa - Wstęp Wolny

Informujemy, że w dniach 10 i 11 grudnia 2022 wstęp na wystawę ikon „A Słowo stało się ciałem…” w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie będzie bezpłatny dla obywateli Ukrainy
wystawa-a-slowo-stalo-sie-cialem

Wystawa - A słowo stało się ciałem

Od 26 listopada 2022, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie i Szkoła Ikonopisania „Radruż” Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie zapraszają na wystawę czasową ikon pt. „A Słowo stało się ciałem”. Korzenie ikony jako fenomenu sztuki religijnej wschodniego chrześcijaństwa tkwią w Piśmie Świętym i Liturgii.
ikona-na-szkle

Ikona na szkle

Niebawem w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie odbędzie się wystawa czasowa A Słowo się stało Ciałem, na której zostaną zaprezentowane ikony z lwowskiej szkoły pisania ikon „Radruż”, działającej przy Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie.
narodowe-swieto-niepodleglosci

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w dniach 10-22 listopada 2022 niektóre z nich można oglądać na specjalnie przygotowanej ekspozycji czasowej w budynku Muzeum Archidiecezjalnego przy ul. Kanoniczej 19 w Krakowie.
katalog-wystawy

Katalog wystawy

Już jest! Katalog towarzyszący wystawie czasowej "Veni Pater pauperum. Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Ducha Świętego de Saxia w Polsce” dostępny w muzealnym sklepie stacjonarnym (czynny od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia Muzeum).
niebo-i-ziemia-malarstwo-pawla-jasinskiego

„Niebo i Ziemia” - malarstwo Pawła Jasińskiego

Od niedzieli 28 sierpnia 2022 zapraszamy na wystawę czasową malarstwa Pawła Jasińskiego pt. „Niebo i Ziemia”.  Wśród prac zaprezentowanych na ekspozycji będzie można oglądać złociste obrazy Krakowa, abstrakcyjne impresje oraz pastelowe pejzaże. 
mieszkanie-wojtylow-czeka-na-gosci

Mieszkanie Wojtyłów czeka na gości

To niezwykłe miejsce było świadkiem pobytu Karola Wojtyły w latach 1938 – 1944, gdzie mieszkał wraz ze swoim ojcem Karolem.
noc-muzeow-dla-ukrainy

Noc Muzeów Dla Ukrainy

Już w najbliższy piątek, 13 maja, czeka nas tegoroczna edycja Nocy Muzeów, w trakcie której Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z mniej znaną stroną twórczości jednego z wybitnych przedstawicieli późnego gotyku, związanego z Krakowem.
veni-pater-pauperum-duchowe-i-materialne-dziedzictwo-zakonu-ducha-swietego-de-saxia-w-polsce

Veni Pater Pauperum. Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Ducha Świętego de Saxia w Polsce

Wystawa czasowa „Veni Pater Pauperum. Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Ducha Świętego de Saxia w Polsce” opowiada o dziejach duchaków za ziemiach polskich.
wystawa-co-ja-z-wami-mam-duszpasterstwo-turystyczne-ksiedza-karola-wojtyly

Wystawa „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie włączyło się w obchody 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem poprzez przygotowanie wystawy „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”.
pomoc-ukrainie

Pomoc Ukrainie

W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie od 9 marca do odwołania obowiązuje wstęp wolny dla uchodźców z terenów Ukrainy, na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022 roku.
krakow-sw-jana-pawla-ii

Kraków św. Jana Pawła II

W dniach 09.03. – 13.04. prezentowana jest w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie wystawa prac ks. Wacława Piszczka CM, zatytułowana Kraków św. Jana Pawła II. 
malarstwo-rzezba-stanislaw-drabczynski

Malarstwo – Rzeźba. Stanisław Drabczyński

W dniach 14.01. – 27.02 w Muzeum Archidiecezjalnym prezentowana jest wystawa Malarstwo – Rzeźba. Stanisław Drabczyński. Artysta, dla którego podstawowym źródłem inspiracji pozostaje Pismo Święte, wprowadza widza w świat ikonografii chrześcijańskiej w ujęciu współczesnym.
wspolne-bilety-do-katedry-wawelskiej-i-muzeum-archidiecezjalnego

Wspólne bilety do Katedry Wawelskiej i Muzeum Archidiecezjalnego

Jeden wspólny bilet zapewni Państwu możliwość zwiedzenia zarówno Katedry z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi, Muzeum Katedralnego na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły.
dezynfekcja-oraz-konserwacja-obrazow-i-ram-fryderyka-pautscha-zakonczona

Dezynfekcja oraz konserwacja obrazów i ram Fryderyka Pautscha - ZAKOŃCZONA

W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zakończył się projekt dezynfekcji oraz konserwacji obrazów i ram Fryderyka Pautscha, znajdujących się w zbiorach Muzeum.
1-3-pazdziernika-2021-weekend-seniora-z-kultura

1-3 października 2021 Weekend Seniora z Kulturą

W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz kolejny w całej Polsce odbędzie się zainicjowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu akcja „Weekend seniora z kulturą”.
wystawa-co-ja-z-wami-mam-duszpasterstwo-turystyczne-ks-karola-wojtyly

Wystawa „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo Turystyczne Ks. Karola Wojtyły”

Od 3 września do 23 grudnia 2021 zapraszamy na wystawę czasową „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo turystyczne ks. Karola Wojtyły”.
noc-cracovia-sacra-2021

Noc Cracovia Sacra 2021

Podczas Nocy Cracovia Sacra 14 sierpnia 2021 nasze Muzeum jest czynne w godzinach 12:00-19:00. Zapraszamy!
dezynfekcja-i-konserwacja

Dezynfekcja i konserwacja

Rozpoczyna się dezynfekcja i konserwacja obrazów i ram Fryderyka Pautscha.
gobelin-ofiara-abrahama

Gobelin „Ofiara Abrahama”

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wczoraj w trakcie Nocy Muzeów nie zdążyli zobaczyć gobelinu „Ofiara Abrahama” z kolekcji kardynała Jana Puzyny!
noc-muzeow-2021

Noc muzeów 2021

W dniu dzisiejszym (21.05.2021), w ramach Nocy Muzeów – w tym roku wyjątkowo odbywającej się w dzień – zapraszamy na specjalny pokaz gobelinu „Ofiara Abrahama” z kolekcji kardynała Jana Puzyny.
ponowne-otwarcie-muzeum

Ponowne otwarcie muzeum

Informujemy, że Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie wszystkich zwiedzających zaprasza ponownie od wtorku 11 maja 2021.