noc-muzeow-dla-ukrainy

Noc Muzeów Dla Ukrainy

Już w najbliższy piątek, 13 maja, czeka nas tegoroczna edycja Nocy Muzeów, w trakcie której Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na niezwykłe spotkanie z mniej znaną stroną twórczości jednego z wybitnych przedstawicieli późnego gotyku, związanego z Krakowem.
veni-pater-pauperum-duchowe-i-materialne-dziedzictwo-zakonu-ducha-swietego-de-saxia-w-polsce

Wystawa czasowa „Veni Pater Pauperum. Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Ducha Świętego de Saxia w Polsce” opowiada o dziejach duchaków za ziemiach polskich.
wystawa-co-ja-z-wami-mam-duszpasterstwo-turystyczne-ksiedza-karola-wojtyly

Wystawa „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie włączyło się w obchody 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem poprzez przygotowanie wystawy „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”.
pomoc-ukrainie

Pomoc Ukrainie

W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie od 9 marca do odwołania obowiązuje wstęp wolny dla uchodźców z terenów Ukrainy, na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022 roku.
krakow-sw-jana-pawla-ii

Kraków św. Jana Pawła II

W dniach 09.03. – 13.04. prezentowana jest w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie wystawa prac ks. Wacława Piszczka CM, zatytułowana Kraków św. Jana Pawła II.
malarstwo-rzezba-stanislaw-drabczynski

Malarstwo – Rzeźba. Stanisław Drabczyński

W dniach 14.01. – 27.02 w Muzeum Archidiecezjalnym prezentowana jest wystawa Malarstwo – Rzeźba. Stanisław Drabczyński. Artysta, dla którego podstawowym źródłem inspiracji pozostaje Pismo Święte, wprowadza widza w świat ikonografii chrześcijańskiej w ujęciu współczesnym.
wspolne-bilety-do-katedry-wawelskiej-i-muzeum-archidiecezjalnego

Wspólne bilety do Katedry Wawelskiej i Muzeum Archidiecezjalnego

Jeden wspólny bilet zapewni Państwu możliwość zwiedzenia zarówno Katedry z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi, Muzeum Katedralnego na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły.
dezynfekcja-oraz-konserwacja-obrazow-i-ram-fryderyka-pautscha-zakonczona

Dezynfekcja oraz konserwacja obrazów i ram Fryderyka Pautscha - ZAKOŃCZONA

W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zakończył się projekt dezynfekcji oraz konserwacji obrazów i ram Fryderyka Pautscha, znajdujących się w zbiorach Muzeum.
1-3-pazdziernika-2021-weekend-seniora-z-kultura

1-3 października 2021 Weekend Seniora z Kulturą

W dniach od 1 do 3 października 2021 r. po raz kolejny w całej Polsce odbędzie się zainicjowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu akcja „Weekend seniora z kulturą”.
wystawa-co-ja-z-wami-mam-duszpasterstwo-turystyczne-ks-karola-wojtyly

Wystawa „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo Turystyczne Ks. Karola Wojtyły”

Od 3 września do 23 grudnia 2021 zapraszamy na wystawę czasową „Co ja z Wami mam… Duszpasterstwo turystyczne ks. Karola Wojtyły”.
noc-cracovia-sacra-2021

Noc Cracovia Sacra 2021

Podczas Nocy Cracovia Sacra 14 sierpnia 2021 nasze Muzeum jest czynne w godzinach 12:00-19:00. Zapraszamy!
dezynfekcja-i-konserwacja

Dezynfekcja i konserwacja

Rozpoczyna się dezynfekcja i konserwacja obrazów i ram Fryderyka Pautscha.
gobelin-ofiara-abrahama

Gobelin „Ofiara Abrahama”

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wczoraj w trakcie Nocy Muzeów nie zdążyli zobaczyć gobelinu „Ofiara Abrahama” z kolekcji kardynała Jana Puzyny!
noc-muzeow-2021

Noc muzeów 2021

W dniu dzisiejszym (21.05.2021), w ramach Nocy Muzeów – w tym roku wyjątkowo odbywającej się w dzień – zapraszamy na specjalny pokaz gobelinu „Ofiara Abrahama” z kolekcji kardynała Jana Puzyny.
ponowne-otwarcie-muzeum

Ponowne otwarcie muzeum

Informujemy, że Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie wszystkich zwiedzających zaprasza ponownie od wtorku 11 maja 2021.