Katalog wystawy

Już jest! Katalog towarzyszący wystawie czasowej "Veni Pater pauperum. Duchowe i materialne dziedzictwo Zakonu Ducha Świętego de Saxia w Polsce” dostępny w muzealnym sklepie stacjonarnym (czynny od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia Muzeum).

Pozycja prezentuje dziedzictwo Zakonu, który przez stulecia kształtował obraz Krakowa, Sandomierza, Kalisza i innych polskich miast. Mateusz Zimny w syntetyczny sposób ukazał historię Zakonu na przestrzeni wieków, której wymownym świadectwem są muzealia, zabytki złotnictwa, malarstwa, tkanin i innych przedmiotów związanych z dziejami polskiej gałęzi zakonu.

Katalog jest doskonałą okazją, aby poznać lub przypomnieć sobie ponad 800-letnią historię zapisaną działaniem Ducha Świętego przez pokolenia Braci Duchaków i Sióstr Duchaczek na polskiej ziemi, a w szczególny sposób w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Archidiecezjalnego!