Noc Muzeów 2024

W piątek 17 maja 2024 odbędzie się Noc Muzeów w Krakowie! Zapraszamy do naszego Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, przy ul. Kanoniczej 19!

 

„Muzea na rzecz edukacji i badań” – to hasło, które przyświeca przygotowywanym w tym roku atrakcjom na Noc Muzeów. Muzeum Archidiecezjalne zaprasza wszystkich do obejrzenia wystawy plenerowej „Wierny świadek Boga”, poświęconej ks. Michałowi Rapaczowi, który 15 czerwca br. zostanie ogłoszony błogosławionym. Wystawa zostanie zaprezentowana na wewnętrznym dziedzińcu kamienicy, w której mieści się Muzeum.

 

Oprócz tego, będzie można podziwiać wystawy stałe: "Sztuka sakralna Małopolski" oraz "Pasterz", a także galerię obrazów Fryderyka Pautscha.

Ponadto wciąż dostępna jest wystawa czasowa  „Wspomnienia pontyfikatu", składająca się z rysunków i szkiców poznańskiego artysty Kazimierza Burzyńskiego, który przez lata pontyfikatu rysował Papieża Polaka w czasie spotkań z wiernymi.

 

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły podczas Nocy Muzeów, 17 maja, będzie otwarte dla zwiedzających od godz. 19:00 do 00:00. Serdecznie zapraszamy!