W 2018 roku obchodzimy czterdziestą rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II oraz sześćdziesiątą rocznicę jego sakry biskupiej. Z tej okazji Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie przygotowało wystawę zatytułowaną Nasz Papież. Ekspozycja stanowi dyptyk, wprowadzając nas w świat Karola Wojtyły – poety, filozofa, duszpasterza, ojca soboru oraz w świat Jana Pawła II – papieża, zastępcy Chrystusa na ziemi. W pierwszej części wystawy, jako pielgrzymi czasu, możemy przyjrzeć się kolejnym etapom dojrzewania Karola Wojtyły poczynając od Wadowic, gdzie przyszedł na świat, a kończąc na Lublinie i Krakowie, gdzie pamięć o jego posłudze kapłana i teologa żyje w sercach i umysłach. W drugiej części wystawy podążamy szlakiem czternastu encyklik Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy będą odwiedzać wystawę Nasz Papież do spojrzenia poza materię, do nawiązania duchowego dialogu z wielkim dziedzictwem Świętego Jana Pawła II. Wszystkim zwiedzającym życzę, aby na nowo odkryli bezcenny dar osoby i świętości Jana Pawła II – wielkiego syna polskiej ziemi.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 16 października 2018r.

Miejsce ekspozycji:
Muzeum Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30, 30-443 Kraków; tel: 12 257 53 11
Godziny otwarcia:
poniedziałek – niedziela: 9.00-17.00