Wystawy stałe
Wystawy Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Pasterz. Stulecie urodzin Karola Wojtyły

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, przygotowało wystawę zatytułowaną „Pasterz”, na którą składają się przedmioty osobiste Karola Wojtyły pochodzące szczególnie z okresu biskupiego, arcybiskupiego i kardynalskiego, dary, które otrzymywał od wiernych w tych latach, a także przedmioty wpisujące się w okres pontyfikatu Papieża Polaka.

"TEMPUS ARGENTI". 25 LAT MUZEUM ARCHIDIECEZJALNEGO W DOMU KAROLA WOJTYŁY.

Z okazji 25. rocznicy otwarcia Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, przypadającej na dzień 5. Maja 2019 roku, powstała wystawa stała, która stanowi podróż poprzez sztukę i historię – zarówno Kościoła, jak i samego Muzeum, będąc jednocześnie kontynuacją eksponowanej do tej pory stałej wystawy obiektów sakralnych.

Teresa Stankiewicz, Malarstwo.

W stałej ekspozycji prezentowane są obrazy Teresy Stankiewicz. Jest to artystka o wyjątkowej wrażliwości na kolor i treści zawarte w dziełach. Studia artystyczne ukończyła na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1954 r., pod kierunkiem prof. Zbigniewa Pronaszki.

Kanonicza Kardynała Karola Wojtyły.

Po skończonych studiach doktorskich w latach 1952 – 1958 ks. Karol Wojtyła zamieszkał przy ul. Kanoniczej 19, w malutkim pokoju na pierwszym piętrze, który odstąpił mu ks. prof. Ignacy Różycki. Jak wyglądał pokój ks. prof. Wojtyły można zobaczyć dzisiaj.