„Biskup Jan jest jedynym w Polsce biskupem artystą. Nie ma drugiego biskupa, który sięgałby po pędzel, który od dzieciństwa przelewałby swoje emocje na płótno czy tekturę. Szerokość spojrzenia które nosi w swoim sercu i umyśle, odbija się także w tych obrazach które można oglądać na tej wystawie. Autor daje upust swym fascynacjom artystycznym, które zbliżają nas do Boga i pozwalają na nowo odkryć tajemnice wiary, które on sam głęboko przeżywa.”

Ks. prof. dr hab. Andrzej Witko, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie

21. maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Lubię Malować”. Kilkadziesiąt prac malarskich bpa Jana Szkodonia, wypożyczonych z Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie, można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej.

Wernisaż zgromadził wielu miłośników talentu bp. Szkodonia, a także przedstawicieli władz samorządowych – udział w nim wzięli między innymi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Radni Powiatowy Agnieszka Orzeł, Janusz Potaczek oraz Grzegorz Wójcik. W wydarzeniu Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły reprezentował ks. prof. dr hab. Andrzej Witko.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia 2019 roku.