Wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Ja tam u Was byłem. Ferie z Karolem Wojtyłą” 

 

KATEGORIA WIEKOWA 4-7″

I miejsce: Alan Chromiński, 7 lat, Kraków

KATEGORIA WIEKOWA 8-12:

I miejsce: Magdalena Feluś, 8 lat, Przegina Duchowna
II miejsce ex aequo: Hanna Kulesza, 11 lat, Radom; Nikola Chromińska, 11 lat, Kraków
III miejsce: Michał Konstanciak, 10 lat, Poczesna
 
Wyróżnienie: Jan Dadacz, 9 lat, Roszki

KATEGORIA WIEKOWA 13-17:

Wyróżnienie: Vladyslava Klievakina, 15 lat, Energodar (Ukraina)
 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Alan Chromiński, 7 lat, Kraków
I miejsce w kategorii wiekowej 4-7 lat

„Cieszę się, że do mnie na ferie przyjedzie Kardynał Karol Wojtyła.

W pierwszy dzień zaproszę go aby poszedł ze mną na sanki, bo wiem że bardzo lubi zimowe sporty.
Wieczorem zabiorę go do Parku Krakowskich Legend. Jest to super ogród świateł, gdzie najlepiej iść wieczorem.

W drugi dzień zabiorę go na Zamek Królewski na Wawelu, razem z całą moją rodziną. W drodze powrotnej odwiedzimy kościół Mariacki i zmówimy wspólnie różaniec.

W trzeci dzień pokażę mu nowy park Reduta, gdzie wspólnie wybierzemy się na spacer. A potem ulepimy bałwana i porzucamy się śnieżkami.

Myślę, że ten czas będzie spędzony dobrze, dlatego że Karol lubi spacery i aktywnie spędzać czas. Mam nadzieję, nauczyć się od „Wujka” Kardynała dobroci dla innych kolegów i koleżanek, cierpliwości oraz aby zawsze podczas wolnego czasu być blisko Boga”

Magdalena Feluś, 8 lat, Przegina Duchowna
I miejsce w kategorii wiekowej 8-12 lat

Hanna Kulesza, 11 lat, Radom
II miejsce w kategorii wiekowej 8-12 lat

„MOJE FERIE Z KAROLEM WOJTYŁĄ”

Właśnie dostałam wspaniałą wiadomość! Kardynał Karol Wojtyła przyjeżdża do Radomia na ferie! Chce spotkać się z dziećmi!

Bardzo czekałam na to spotkanie, nie mogłam się go doczekać. Nareszcie przyszedł ten dzień. Przywitaliśmy się bardzo serdecznie i poprowadziłam Kardynała do Katedry. Poprosiłam, aby opowiedział mi o swojej wizycie w Radomiu w 1991 roku. Mnie nie było wtedy na świecie, ale wiem z opowieści moich rodziców, iż było to bardzo duchowe i podniosłe spotkanie z mieszkańcami miasta. Następnie poszliśmy do Muzeum Wsi Radomskiej. Uwielbiam tam chodzić z rodziną. Wiem, że Kardynał Karol Wojtyła lubi przyrodę. Chodziliśmy ścieżkami wokół starych chat. Usiedliśmy na chwilę na ławce, Mój gość opowiadał o swoich pasjach, wędrówkach górskich i spływach kajakowych, odpoczynku na łonie przyrody. Było trochę zimno, ale słoneczko nas przyjemnie ogrzewało. Zdecydowaliśmy się na wypicie gorącej czekolady i pojechaliśmy na lodowisko, aby spotkać się z innymi dziećmi. Razem z Kardynałem jeździliśmy na łyżwach. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Żegnając się z nami, dał każdemu różaniec. Poprosił, abyśmy go odmawiali i wspominali to spotkanie.

Nikola Chromińska, 11 lat, Kraków
II miejsce w kategorii wiekowej 8-12 lat

„Pewnego dnia dowiedziałam się, że przyjeżdża do mnie „Wujek” Kardynał Karol Wojtyła. Nie mogę się doczekać, aby razem z nim spędzić ferie.

W pierwszy dzień ferii pójdziemy na Kopiec Kościuszki. Jeszcze dotej pory nie byłam w tym miejscu ale słyszałam, że jest piękny widok na Kraków. A wieczorem zabiorę go do Ogrodu Doświadczeń. Będziemy zwiedzać na świeżym powietrzu figurki z magicznej Krainy. Jest to świat z mojej ulubionej bajki Alicja w krainie czarów.

Następnego dnia pójdziemy do parku Zaczarowanej dorożki a potem zjemy pizze w moim domu którą przygotowałam z mamą po zjedzonej picy pójdziemy do Kościoła na Mszę Świętą bo w tym dniu śpiewam psalm. W Kościele Jana Chrzciciela.

Trzeciego dnia zabiorę go na spacer nad Wisłę. Pójdziemy zobaczyć Smoka Wawelskiego. W drodze powrotnej mam na dzieję że Kardynał pokaże mi swoje ulubione miejsce w Krakowie.

Czas spędzony z Kardynałem na pewno będzie wyjątkowy i nauczę się cierpliwości i szacunku dla innych. Będę doceniać to (co) mam na co dzień.”

Michał Konstanciak, 10 lat, Poczesna
III miejsce w kategorii wiekowej 8-12 lat

„Gdyby Karol Wojtyła przyjechał do mnie na trzydniowe ferie to zabrałbym Go na długi spacer po jurajskich skałkach.

Drugiego dnia pojechalibyśmy na Jasną Górę przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Ostatni dzień spędziłbym w mojej rodzinnej miejscowości. Pokazałbym mu kościół św. Jana Chrzciciela w Poczesnej i starą kapliczkę w Nowej Wsi. Na koniec zabrałbym Go do Alpakarni. To byłyby wspaniałe ferie.”

Jan Dadacz,, 9 lat, Roszki
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 8-12 lat

„Mieszkam w miejscowości Roszki w której nie ma dużo atrakcji, są tylko lasy. Lecz w tych lasach znajduje się kilka pomników przyrody. Sądzę, że niektóre atrakcje podobałyby się jak np. legenda o Kamieniu diabelskim. Diabeł leciał z tym głazem na Częstochowę by zrzucić na klasztor podczas Potopu Szwedzkiego, ale moc modlitwy osłabiła diabła i kamień spadł w las i leży po dziś dzień. Myślę że Karolowi Wojtyle spodobałoby się ponieważ On lubił przebywać wśród natury, a ja gdybym z nim przebywał nawiązałbym z nim rozmowę i na pewno wiele ciekawych i mądrych rzeczy dowiedziałbym się od Niego ponieważ był bardzo mądrym Człowiekiem. Często się do Niego modlę i odczuwam, że czasami On jest obok mnie.”

Vladyslava Klievakina, 15 lat, Energodar (Ukraina)
Wyróżnienie w kategorii wiekowej 13-17 lat