Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na comiesięczne, wtorkowe dyskusje naukowe na temat obiektów eksponowanych w ramach wystawy czasowej Polonia Sacra.

Głównym założeniem wykładów tematycznych – prowadzonych przez pracowników naukowych, specjalistów w danej dziedzinie, historyków sztuki, konserwatorów zabytków – jest w szczególności prezentacja obiektów o wysokiej wartości artystycznej i historycznej, posiadających bogaty program ideowy. Niezwykle ważne pozostanie zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych, jak również prezentacja ich efektów.

Spotkania mają na celu skłonić uczestników do dyskusji naukowej oraz rozbudzić zainteresowanie eksponatami często nieznanymi, nieopracowanymi, prezentowanymi na przestrzeni muzealnej po raz pierwszy.

Już za dwa tygodnie zapraszamy na wykład dra Józefa Skrabskiego, który przedstawi najnowsze ustalenia dotyczące Wizji św. Kazimierza – obrazu, którego autorstwo przypisywane jest Szymonowi Czechowiczowi, jednemu z najwybitniejszych polskich malarzy późnobarokowych.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, sztuki, malarstwa, muzealników, historyków sztuki, a także studentów i uczniów szkół plastycznych.

Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje dostępne na facebook’u: https://www.facebook.com/MuzeumArchidiecezjalneKrakow/
oraz pod numerem telefonu: 12 421 89 63