„Niebo i Ziemia” - malarstwo Pawła Jasińskiego

Od niedzieli 28 sierpnia 2022 zapraszamy na wystawę czasową malarstwa Pawła Jasińskiego pt. „Niebo i Ziemia”. 

Wśród prac zaprezentowanych na ekspozycji będzie można oglądać złociste obrazy Krakowa, abstrakcyjne impresje oraz pastelowe pejzaże. 

 

Wystawę uświetni premierowy pokaz filmu dokumentalnego Pawła Burego z Dublina pt. „Historia Emigranta”. Opowiada on o procesie odnajdywania się Pawła Jasińskiego jako artysty na emigracji. Dokument będzie wyświetlany w godzinach otwarcia wystawy, w zaaranżowanej na ekspozycji sali kinowej. 

 

Paweł Jasiński to artysta i projektant urodzony w Gródku nad Dunajcem. Pracuje i tworzy w Irlandii, od kilku lat mieszka w Dublinie. Wystawiał swoje malarstwo w takich krajach jak Polska, Irlandia, Łotwa, Wielka Brytania. Jego praca - portret irlandzkiego piosenkarza Paula Brady - została umieszczona na ścianie Galerii The Icon Factory, w historycznej części Dublina Temple Bar. W grudniu 2017 roku The Hunt Museum w Limerick uznało jego "Kobietę na Temple Bar" za obraz miesiąca.

 

Jasiński prezentował swoje prace między innymi w: Muzeum w Rezekne - Łotwa, Limerick - Irlandia, Galerii The Icon Factory w Dublinie, Prof. B.Chromego w Krakowie, Piwnicy pod Baranami w Krakowie, La Galleria - Pall Mall w Londynie oraz POSK Hammersmith w Londynie.

 

Wystawę „Niebo i Ziemia'' można będzie zobaczyć od 28 sierpnia do 11 października w godzinach otwarcia Muzeum Archidiecezjalnego (wtorki – niedziele, g. 10.00-17.00, ostatnie wejście godz. 16:30), przy ulicy Kanoniczej 19 w Krakowie. 

Strona internetowa artysty: www.jasinski-art.com